Kurumsal

Hakkımızda

Şirketimiz 23.04.1981 tarihinde kurulmuştur. Kurulduğu senelerde emaye bobin teli ve kablo makineleri imalatı yapan firmamız daha sonra faaliyet konusunu değiştirerek, işe özel seri üretim makineleri imal etmeye başlamıştır. Firmamız o yıllarda bu konuda faaliyet gösteren sayılı firmalar arasında yer almıştır. Bununla birlikte gerek ülke gereksinimleri gerekse esneklik ve zaman avantajları dolayısı ile işe özel CNC kontrollü makine imalatını araştırarak ilk CNC kontrollü makinemizin imalatını 1990 yılında gerçekleştirdik. 2003 yılında retrofit yapılan bu makinemiz halen müşterimizin üretim hattında kullanılmaktadır.

Talaşlı imalat konusunda seri üretim yapan birçok firmaya işe özel makine ve ekipman yapmış bulunmaktayız. Firmamız, ilerleyen yıllarda takım tezgahları ekipmanları üreten ve konularında lider üretici konumunda olan firmalar ile işbirliği yaparak Türkiye temsilciliklerini üstlenmiştir.

Talaşlı imalat otomasyonu konusunda seri olarak üretilen iş parçaları iş için özel takım tezgahları, fikstürler ve ekipmanlar üretimi yapmaktadır. Standart ürünlerimiz olarak delme – diş çekme – frezeleme üniteleri – hidrolik ve pnömatik kızaklar bulunmaktadır.

Bilya sirkülasyonlu doğrusal elemanlar kullanılarak üretilen servo – motor ilerlemeli ( CNC tahrikli ) işe özel kızaklar da yaklaşık 10 senedir üretim programımız içerisindedir. CNC işleme merkezi satışını yapan firmalar ile anahtar teslim projeler üzerinde çalışarak, fikstür ve takımlama konularında ayrıca faaliyet göstermekteyiz.

1000 m2 kapalı alan üzerine kurulu olan firmamızda;
2 adet CNC dik işleme tezgahı,
3 adet konvansiyonel freze tezgahı,
1 adet dialog-NC torna tezgahı,
2 adet konvansiyonel torna tezgahı,
2 adet satıh taşlama tezgahı,
1 adet silindirik taşlama tezgahı,
radyal ve sütunlu matkaplar mevcuttur.

Güncel teknolojik gelişmeleri takip edip, sürekli kendimizi yenileyerek ve her geçen gün kalitemizi arttırarak Türk metal işleme sanayine imalat sektörüne hizmet vermeye devam etmekteyiz.

TESE Makine Kilometre Taşı

1981

Kuruluş Tarihi

Fikret Erdoğan ve Ort.Koll.Şti. olarak 23 Nisan 1981 tarihinde emaye bobin teli ve kablo makineleri imalatı ile başladık.

1990

CNC

CNC kontrollü makinemizin imalatını 1990 yılında gerçekleştirdik.

2003

Üretimde Güven

2003 yılında retrofit yapılan bu makinemiz halen müşterimizin üretim hattında kullanılmaktadır.

2008

Geniş Ürün Gamı

CNC işleme merkezi satışını yapan firmalar ile anahtar teslim projeler üzerinde çalışarak, fikstür ve takımlama konularında ayrıca faaliyet göstermekteyiz.

2018

TESE Makine

TESE Makine olarak firmamızın ismini değiştirdik.

Büyümeye Devam Ediyoruz

1000 m2 kapalı alan üzerine kurulu olan firmamız ile güncel teknolojik gelişmeleri takip edip, sürekli kendimizi yenileyerek ve her geçen gün kalitemizi arttırmaya devam ediyoruz.